Aktywny wypoczynek

Aktywny wypoczynek

Niektórzy ludzie spędzają urlop „stacjonarnie”, całe dnie leżąc na plaży albo nawet na leżaku w ogrodzie. Oczywiście, pewna dawka lenistwa podczas wakacji jest jak najbardziej dobra, jednak warto chyba przynajmniej część urlopu spędzić nieco aktywniej. Ciekawym pomysłem jest na przykład wyprawa w góry. W Polsce jest wiele pięknych pasm górskich.

Najbardziej popularne są Tatry, ale przecież wspaniale prezentują się również Karkonosze czy też Bieszczady. Warto je odwiedzać nie tylko zimą, żeby pojeździć sobie na nartach, ale również w ciepłym okresie. Piesze wycieczki po górach to fantastyczny sposób na spędzanie wolnego czasu. Oczywiście, zdobywanie szczytów nie jest tutaj najważniejsze.

Nawet zwykłe przechadzki dolinami mogą przysporzyć nam wiele przyjemności. Górski klimat i świeże powietrze powinny pozytywnie podziałać zarówno na nasz nastrój, jak też na stan naszego organizmu. Ponadto, podczas takich eskapad można wzmocnić mięśnie i przypomnieć sobie, czym jest pozytywne zmęczenie. Jeśli całe dnie spędzamy w biurze, to wyjazd w góry będzie dla nas znakomitą odskocznią od codzienności.

www.rrd.org.pl