Czyszczenie skórzanych mebli

Czyszczenie skórzanych mebli

Skórzane meble są niezwykle efektowne i znakomicie wpisują się w wystrój wnętrz w różnorodnych klimatach. Jednakże są również bardzo trudne w utrzymaniu i wymagają regularnej konserwacji, która minimalizuje ryzyko ich zniszczenia czy trwałego zabrudzenia. Skutecznym sposobem na usuwanie plam ze skórzanych mebli jest przetarcie ich wilgotnym ręcznikiem z dodatkiem mydła.

Jest to prosty sposób, który radzi sobie z większością zabrudzeń na skórzanych meblach. Jednakże skórę warto także konserwować, do czego potrzebujemy mieszanki z octu i oleju lnianego bądź olejku rycynowego, które zabezpieczą przed zabrudzeniami powierzchnię skórzanej kanapy czy fotela w sposób niezwykle skuteczny. Nie ulega wątpliwości, że czyszczenie skórzanych mebli jest czynnością wymagającą rozwagi, bowiem stosowanie środków chemicznych może doprowadzić do trwałych uszkodzeń delikatnych powierzchni.

Dlatego właśnie warto stosować domowe specyfiki, które zmniejszają ryzyko zniszczenia skórzanych mebli przez związki chemiczne.

Annfil Poznań: Firma sprzątająca