Dobre lenistwo

Dobre lenistwo

10 września 2017 Wyłącz przez Jarek

Wiadomo, że zawsze warto postarać się maksymalnie wykorzystać urlop, który nam przysługuje. Nie oznacza to jednak, że sto procent wolnych dni powinniśmy przeznaczyć na intensywne zwiedzanie czy też na przykład chodzenie po górach. Każdy z nas potrzebuje również najprostszej formy wypoczynku, czyli zwykłego lenistwa. Niekoniecznie chodzi tutaj o przeleżenie całego tygodnia przed telewizorem. Czasami jednak trzeba znaleźć czas na to, żeby nie robić nic konstruktywnego i ambitnego.

Zasadniczo, lenistwo nie jest niczym dobrym. W niewielkich dawkach zdaje się ono jednak być wskazane. Warto na przykład pojechać sobie nad morze czy też nad jezioro, żeby cały dzień poleżeć beztrosko w słońcu. Najlepiej lenić się na świeżym powietrzu, nawet w swoim własnym ogrodzie. Wygodny leżak, dobra książka i kubek aromatycznej kawy czasami jest najlepszym sposobem na spędzenie słonecznego popołudnia.

Jeśli chcemy być zdrowi i wypoczęci, to czasami po prostu musimy się trochę polenić – nikomu to jeszcze nie zaszkodziło.