Dotacje unijne a rozwój przemysłu

Dotacje unijne a rozwój przemysłu

Przyszło nam żyć w czasach wspólnego europejskiego rynku, a także uczestnictwa Polski w strukturach Unii Europejskiej. Idą za tym rozliczne nowe szanse, które wcześniej były dla rodzimego przemysłu całkowicie niedostępne.

Mamy na myśli fundusze unijne, które mogą być jednym z istotnych źródeł finansowania gospodarki, a także cenną pomocą dla wielu firm. Po środki z Unii sięgnąć mogą zarówno podmioty silne, które są zainteresowane poszerzeniem działalności i ekspansją zagraniczną, jak i te słabsze, którym nie brak wszakże pomysłów ani determinacji.

Faktem jest, że część dotacji z Brukseli jest kierowana na projekty o niskiej innowacyjności, które nie wytrzymują zderzenia z rynkiem. To marnotrawstwo jest zazwyczaj przemilczane, by nie psuć sielankowego obrazka skutecznej europejskiej polityki.

Dlatego właśnie po pieniądze z UE ręce powinny wyciągać te przedsiębiorstwa, które są rozwojowe i rokują dobrze na przyszłość. I które będą w stanie realizować wartościowe, opłacalne projekty rozwijające rodzimy przemysł.

deski do krojenia Semiautomatic sachets packaging system