Huty szkła a środowisko

Huty szkła a środowisko

Szkło towarzyszy ludziom od tysiącleci i nie wydaje się, aby w najbliższym czasie cokolwiek miało się w tej kwestii zmienić. Szkło jest tak popularne, gdyż można niemal w nieskończoność wymieniać jego zalety.

Czy jednak huty, w których jest produkowane, są nieszkodliwe dla środowiska? Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że huty szkła są zakładami produkcyjnymi, które praktycznie nie wytwarzają żadnych odpadów produkcyjnych. Odrzucone podczas kontroli jakości szklane wyroby zostają przetworzone na stłuczkę i stają się surowcem wykorzystywanym w procesie produkcji nowego asortymentu.

Zmienia się także sam proces produkcji samych szklanych opakowań i pojemników, bowiem zużywa się coraz mniej surowców. W procesie wytapiania szkła wykorzystuje się także szkło z recyklingu, co czyni ten proces jeszcze bardziej ekologicznym.

Obecnie szkło jest najbardziej ekologicznym z dostępnych współcześnie sposobów pakowania i przechowywania produktów. Zużyte szklane opakowania mogą w 100% zostać ponownie przetworzone.

https://www.pro-mar.com.pl/oferta/ciagarnia-stali