Jak wybrać nawigację GPS do swojego samochodu?

Jak wybrać nawigację GPS do swojego samochodu?

Długie wycieczki lub poruszanie się po dużym mieście – często wiążą się z niemałym problemem. Każdy posiadacz samochodu wie, jak ważne jest oszczędzanie czasu, a co za tym idzie – paliwa, gazu i pieniędzy. Dlatego naprzeciw wszelkim niejasnościom wychodzą takie rozwiązania jak nawigacje samochodowe. Są to urządzenia elektroniczne, w których wbudowana jest specjalna aplikacja nawigacyjna.

W niej zawarte są z kolei mapy, dzięki którym może nas pokierować do konkretnego punktu. Funkcjonalność tych urządzeń nie kończy się jednak na tej podstawowej czynności. Istnieje bardzo szeroki wybór, spośród którego w swobodny sposób można ustalać indywidualne preferencje. Przykładowo: wybór języka lub płci człowieka, który nas nawiguje.

Dodatkowe atrybuty to: ostrzeganie o wypadkach, niebezpiecznych miejscach, fotoradarach, korkach, restauracjach, stacjach paliw, ograniczeniach prędkości. Przy wyborze urządzenia należy pamiętać o:

  • Własnych możlwościach finansowych i rodzaju podejmowanych podróży. Oprócz tego – atrybuty wizerunkowe urządzenia, takie jak: wielkość wyświetlacza, czułość na dotyk, wytrzymałość, możliwość przytwierdzenia do przedniej szyby;
  • Właściwości samego ekranu, czyli np. jasność – bardzo ważna przy chęci osiągnięcia komfortowej jazdy;
  • Czytelny, jasny i prosty interfejs, który nie rozproszy kierowcy nadmiernymi funkcjami podczas jazdy;
  • Możliwość wyboru trasy według swoich preferencji spośród opcji najszybszej, optymalnej lub omijającej małe miejscowości w ramach poruszania się drogami dwupasmowymi, autostradami itd.

    ;

  • Wbudowanym bluetooth, który umożliwia sprawne sparowanie urządzenia mobilnego z nawigacją, co z kolei można wykorzystać do wykonywania lub odbierania połączeń przy użyciu tzw. zestawu głośnomówiącego;
  • Pamięci wewnętrznej i kartach pamięci, które ułatwią ładowanie dodatkowych odcinków tras i są bezpiecznym wyjściem w momencie, gdy na urządzeniu zabraknie miejsca;
  • Uchwytach i jakości ich wykonania, które mają spełniać funkcję stabilności i komfortu.

Warto również zwrócić uwagę na producenta, który dostarcza do urządzenia mapy. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług czołowych firm, które proponują bardzo dokładne mapy, które ,,mylą’’ się zazwyczaj do 1m.

Jeśli z kolei zdecydujemy się na tańszy odpowiednik, trzeba liczyć się z możliwymi błędami, co doprowadzi do późniejszych błędów, takich jak: skręcenie w złą drogę, a później – pokonywanie większej ilości niepotrzebnych kilometrów. Bardzo ważnym aspektem są także cele podróży. Jeśli są one raczej ograniczone do tras krajowych, niepotrzebne jest wykupowanie drogich pakietów, zawierających mapy zagraniczne. Co ciekawe, w miarę wyboru destynacji podróżniczych – można swobodnie w każdym momencie dokonywać zakupu poszczególnych map, np.

konkretnego kraju.

soundbary yamaha www.california-tan.pl