Konkurencja jest ogromna

Konkurencja jest ogromna

15 sierpnia 2017 Wyłącz przez Jarek
http://www.profitechnik.pl/

Jednym z bardziej charakterystycznych zjawisk dla przemysłu spożywczego w Polsce i w każdym innym kraju jest konkurencja. Nasz rynek żywności jest bardzo dobrze rozwinięty i odwiedzając sklepy mamy szansę wybierać spośród ogromnej ilości firm, marek i wyrobów z różnych kategorii.

Zjawisko konkurencji w tym zakresie jest czymś absolutnie naturalnym i ma ona świetny wpływ na nasze portfele. Fakt, że producenci konkurują pomiędzy sobą, a zjawisko konkurencji odnosi się również do punktów sprzedaży, mamy szansę zapłacić mniej za towar dobrej jakości.

Zazwyczaj te same produkty w różnych sklepach różnią się cenami – bywa, że jest to różnica znaczna. Jeśli mamy czas na szukanie, możemy sięgać po to, co jest tańsze i tym samym zaoszczędzić sporą sumę w skali tygodnia, miesiąca czy roku.

Większość z nas nie prowadzi takich rejestrów wydatków, ale gdybyśmy je prowadzili, to skala oszczędności z całą pewnością by do nas dotarła. Konkurencja ma ten walor, że pozwala nam zachować więcej pieniędzy w portfelach.

Michor http://kroma.com.pl/