Pabianice

Pabianice
http://www.laminwoods.pl/

Dzisiejsza aglomeracja łódzka była regionem, który przez długie dziesięciolecia stanowił kluczowe ogniwo dla polskiego przemysłu. Niestety, w dzisiejszych czasach jego rola jest zdecydowanie mniej istotna, a widać to dokładnie na przykładzie Pabianic.

Pabianice to trzecie co do wielkości miasto w województwie łódzkim, które liczy sobie ponad sześćdziesiąt pięć tysięcy mieszkańców. W okresie zaborów było ono potężnym ośrodkiem przemysłowym, w którym dominował przemysł włókienniczy i sukienniczy.

Stało się tak za sprawą władz rosyjskich (Pabianice należały do Królestwa Polskiego wschodzącego w skład państwa rosyjskiego), które postanowiły zainwestować w rozwój tutejszych zakładów. Udało im się skutecznie zachęcić do przyjazdu do Pabianic nowych osadników, którzy zostali zatrudnieni w szwalniach.

Miasto z każdym rokiem zwiększało swoją powierzchnię oraz liczbę mieszkańców, co przekładało się oczywiście na rozwój przemysłu. W dzisiejszych czasach Pabianice są zubożałym miastem, które lata świetności ma dawno za sobą.

Profitechnik instalacje przeciwpożarowe dso