Stół bożonarodzeniowy w USA

Stół bożonarodzeniowy w USA

W Stanach Zjednoczonych, jako że jest to kraj złożony w dużej mierze z imigrantów, znajdziemy bardzo różne tradycje świąteczne. Wiele osób kultywuje bowiem tradycje ze swoich własnych miejsc pochodzenia. Pomimo tego w USA znajdziemy również kilka elementów Świąt charakterystycznych dla Amerykanów. Po pierwsze w Stanach Zjednoczonych nikt oprócz imigrantów nie zasiada do wieczerzy wigilijnej.

Większość osób spędza ten czas w restauracjach, a w domach zostają tylko choinki żywe sprzedaż. Moment, w którym rozpoczyna się Boże Narodzenie to pierwszy dzień Świąt, czyli 25 grudnia. Potrawy zastane na bożonarodzeniowym stole są bardzo podobne do tych przygotowywanych na święto dziękczynienia. Głównym daniem jest pieczony w całości indyk podawany z ziemniakami.

Amerykanie w tym czasie, bardzo cenią również upieczony własnoręcznie przez panią domu chleb. Oprócz tego w Święta jedzą oni bardzo dużo wędlin. Jeśli chodzi natomiast o desery, królują tu ciasta z owocami. Do picia podaje się natomiast eggnog, czyli napój sporządzony z koniaku, mleka, cukru i jajka.