Zapadnięty nagrobek

Zapadnięty nagrobek

Nawet pomimo regularnej pielęgnacji nagrobka, na pewne czynniki nie mamy wpływu. Czasem czynniki te są bardzo szkodliwe i mogą doprowadzać do powstania licznych uszkodzeń. Bardzo często na cmentarzach widoczne są zapadnięte nagrobki.

Co jest tego powodem? Specjaliści wymieniają, że wpływ na to mają czynniki atmosferyczne, gęstość ziemi, topografia cmentarza. Równie ważny jest sposób montowania płyt kamiennych. Największe zagrożenie zapadnięcia się nagrobka występuje na początku wiosny.

Wówczas roztopiony śnieg obmywa nagrobek wraz z ziemią. Są to czynniki naturalne, na które praktycznie nie mamy żadnego wpływu. Jednakże można zadbać o wybranie odpowiedniej firmy, która zapewni nagrobkowi solidne fundamenty.

Warto dodać, że zapadnięty nagrobek nie posiada dużych walorów estetycznych. Dodatkowo jeśli pojawią się na nim pęknięcia i rysy, niemal całkowicie nadaje się do wymiany. Niekiedy można przeciwdziałać takim szkodom, dlatego warto uzyskać jak najwięcej informacji o pielęgnacji nagrobków.

wspólnota mieszkaniowa sprzątanie klatek