Zapłodnienie in vitro

Zapłodnienie in vitro
Side load carton packaging system

Problemy z płodnością dotyczą sporej ilości małżeństw. Niekiedy bezdzietność spowodowana była nieowocnymi próbami zajścia w ciążę. Małżeństwa, które chciały posiadać dzieci, korzystały z możliwości adopcji. Obecnie jest jeszcze jedno rozwiązanie. Zapłodnienie in vitro stworzyło szansę posiadania własnego potomstwa.

In vitro w dużym skrócie można opisać jako zapłodnienie komórki jajowej. Cały proces odbywa się poza organizmem kobiety. Początkowo lekarze muszą uzyskać od kobiety komórki jajowe. Od mężczyzny pobiera się plemniki. Na płytce laboratoryjnej dochodzi do połączenia plemników z komórką jajową.

Pierwsze poczęcie metodą in vitro miało miejsce w 1978 roku. Od tego czasu za pomocą tej metody na świat przyszła znaczna liczba dzieci. Zabieg in vitro jest drogi, dlatego zaleca się zastosowanie go dopiero wtedy, gdy para wypróbowała wszystkie inne możliwości. Warto również pamiętać, że nie każda próba kończy się sukcesem. Do tej pory nie opracowano metody, która gwarantowałaby poczęcie poprzez in vitro.

panele fotowoltaiczne amerisolar